| Robtzelu a întrebat:

SALUT TPU! Daca am urmatoarea configuratie:
- CPU Type DualCore Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333) [ PROCESOR ]
- Motherboard Name: Lenovo ThinkCentre M58p [ PLACA DE BAZA ]

6 GB RAM

Placa video de 128 MB integrata, vai mama ei. 32 biti

Am spus ce era mai important, ideea e ca, as dori sa stiu daca PC-ul asta e comptabil cu placile astea 2 video :

Placa video GIGABYTE GeForce® GT 420, 2GB DDR3, 128-bit

Placa video GIGABYTE GeForce® GT 730, 2GB DDR3, 128-bit

Răspuns Câştigător
| MrCat a răspuns:

Salut,nu sunt foarte sigur ce mufe ai la placa de baza dar DA aceste placi video sunt compatibile. Daca nu ai mufele necesare nu este nici o problema, trebuie sa cumperi un adaptor. big grin

P.S : Aceste placi video nu sunt pentru gaming foarte mare(GTA 5, FALLOUT, wATCH DOGS ETC.), in schimb merg jocuri mai vechi. Daca nu o sa tejoci este numai buna(GT 730) GT 420 este un jaf>NU MERITA BANII!

2 răspunsuri:
| PurpleKusH a răspuns:

Depinde ce chipset ai pe placa de baza si daca suporta si placile video poti scrie pe google ca sa fi sigur numele placi de baza compatibility si placa video care o vrei sa vezi dar eu cred ca astea 2 is compatibile

| Robtzelu explică (pentru PurpleKusH):

Imi poti spune cum aflu acest chipset?