|

Salut TPU

daca am visual studio ce trebuie bifat?

pai trebuie bifat versiunea, si dupa cand aleg o versiune ma pune sa bifez universal windows platforma developer, dekstop developer C++ C# javascript etc... ca are si unity si developer de jocuri unity etc. si mai are si linux si Android si.Net code mai ales mai am si Summary si nu stiu ce sa aleg adica nu stiu care ii bun are toate de la C++ pana la linux. adica daca unul are visual studio ce a bifat ca nu toate ca daca toate contine GB.

8 Raportează Evaluează
8 răspunsuri:
| a răspuns:

Depinde ce limbaje stii. Iti recomand sa te duci pe Desktop si sa pui de asemenea C++. Toate sunt bune daca vrei sa faci jocuri cross-platform. Invata de pe SoloLearn C#, C++ si apoi vei intelege.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru blackfire017FFF):

Da dar daca am instalat visual studio ma pune sa aleg din workloads si invidial componete.

Si summary.

| a răspuns (pentru AndreiGamer3):

Ia tot din Workloads. Sunt bune toate.

Stiu dar consuma mult GB problema e ca infiecare an isi face update adica 2017-2018 etc?

Versiunile VS pe care le-am avut: 2003, 2005, 2008, 2010, 2012, 2013, 2015, 2017. Nu sunt sigur daca sunt din an in an, dar oricum vor fi gratuite (cele pentru noi, Express si Community).

Si acum ce versiune ai?

Le am pe toate pe masini virtuale. WinXP SP3 cu Office 2003 si VS 2003 si versiunile programelor aferente. WinVista Ultimate cu Office 2007 si VS 2005 alaturi de VS 2008 + programele aferente. Win7 Home Premium cu Office 2010 si VS 2010 Express. Continui?
Ideea e sa le ai cumva pe masina virtuala in caz ca ti se ia curentul prin bulan la aia ai snapshot in rest buguie de trebuie reinstalat Windows-ul.