| Bandit288 a întrebat:

Daca cineva are eticheta pe laptop-ul respectiv cu "Windows XP Compatible" poate instala Windows 7 in loc de XP nu?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca scrie xp e vechi deci xp e cel mai bun

| PersonajFictiv a răspuns:

Poti sa il deschizi?
Slabe sanse sa mearga, probabil la vremea aia era windows-ul xp cel mai bun, nu exista windows 7 pe atunci.
Dar, depinde, daca se deschide, spune-mi ce ram are, daca are ram macar 1GB poti pune windows 7 x86, dar s-ar putea sa mearga cam greu, daca mai pui si altceva pe el in afara de windows ( jocuri, chiar si un antivirus -l-ai omorat).

| Bandit288 explică (pentru PersonajFictiv):

Am pus la gluma intrebarea asta laughing, si am 4 GB RAM nu 1 happy

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Bandit288):

Si care e partea amuzanta? big grin

| WxRo a răspuns:

Https://support.microsoft.com/......ng-systems
vs
https://support.microsoft.com/......quirements

deci se poate pune windows 7 daca are facut upgrade la ram / proc / hdd etc

| Legiuitorul00 a răspuns:

În principiu nu. Respectivul PC e foarte vechi și o să se târâie cu un Windows mai nou ca XP (șansele contrare sunt minime).