| iwantananswer a întrebat:

daca dai cuiva cerere de prietenie pe Facebook, si acea persoana o sterge, nu o sa ii mai poti da niciodata cerere nu?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Vad ca cei care ti-au raspuns nu au habar de ce se intampla cu cererile lor respinse.
Daca cineva iti sterge cererea de prietenie, nu ii mai poti trimite cerere chiar daca nu iti da spam. Dar aceasta interdicție e temporara. Tine 1 an. Dupa 1 an ii poti trimite din nou.
Am testat asta cu contul cuiva din familie.

8 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu e o regula. Depinde ce setari are persoana respectiva.

| Thisismetoday1 a răspuns:

Poti sa ii dai cate cereri de prietenie vrei tu chiar daca ti le sterge.

| DomitianDomy a răspuns:

Ba da, ii poti da cerere inapoi

| kepler22b a răspuns:

Ba da ii poți da cerere și a doua oară. Dar de ce i-ai mai da, dacă ți a șters-o? :/

| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu te blocheaza, poti sa-i mai trimiti vreo 10 cereri de prietenie, dar nu-i garantat ca te va accepta vreodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca marcheaza cererea ta ca SPAM. Atunci nu vei mai putea trimite niciodata cerere. Cerere SPAM se poate seta mai mult din browser decat din aplicatie. Risti sa primesti si block de la Facebook daca trimiti prea multe cereri si oamenIi refuza cererea si marcheaza SPAM.

| iChappie a răspuns:

Din cate stiu eu si mi sa si intamplat sa stearga cerea eu le-am mai putut trimite cererea.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu-ti raspudnere la cerrea de prietenie este pentru ca nu are chef de prietenia cu tine si da, o poate sterge sau ignora.