| Zuzumilk26 a întrebat:

Dacă îmi iau sistemul Corvus de pe PC Garage si pun o placă video pierd garanția?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu pierzi nici o garantie, cei de la PC Garage dau garantie pe componente, poti umbla linistit in carcasa sa adaugi alte componente.

| anonimg a răspuns:

Îi poți întreba pe cei de la pc garage. În felul acesta poate nu vei mai plăti placa video care era la pachet.

| NLS a răspuns:

Nu lua sisteme pre-asamblate, sunt de foarte proasta calitate (sursa, placa de baza, HDD, memorii...în ordinea asta ).
Ieși mai bine dacă îți alegi tu piesele, probabil puțin mai scump, pentru ca orice piesa de calitate costa, și le duci la un magazin de calculatoare de cartier sa le asambleze. Posibil ca taxa perceputa sa fie și mai mica decât la garaj. Și sistemele asamblate de la Pcgarage au incluse in prețul final acea taxa, iar dacă prețul e atrăgător, asta înseamnă un singur lucru: componente de la cei mai slabi producători. Sistemele acelea sunt făcute sa câștige ei, pe umerii necunoscatorilor.

In plus, configurația lor e gândita sa nu adaugi placa video, are doar sursa de 450w. Majoritatea plăcilor video cer sursa mai mare de 500w.

| Bizon95 a răspuns:

Poti sa intrebi la ei
fiecare magazin are propria politica pentru sistemele vandute gata asamblate, unele pun sigiliu, altele nu