| bubunaruto12 a întrebat:

Daca iti faci un cont de xbox live de pe xbox si dai pe o luna free, dupa ce se termina luna trebuie sa platesti obligatoruiu sau nu trebuie obligatoriu si nul mai poti folosi?
Daca trebuie va rog spuneti-mi ce sa fac sau cum sa--l sterg eu nici nu am intrat pe yahoo sal verific, nici nu am intrat pe el de fapt, daca nu, am scapat?
va rog ajutati-ma,

Răspuns Câştigător
| StefanPetru a răspuns:

Nu te panica.

Am si eu xbox si stiu cum sta treaba deci poti sa ai incredere

1. Dupa ce se termina luna free nu esti obligat sa cumperi, ei te intreaba daca vrei sa cumperi sau sa continui fara xbox live. Daca alegi sa continui fara sa stii ca o sa poti intra in meniul de xbox live, dar nu o sa poti sa descarci nimic. De asemenea fara xbox live nu poti juca multiplayer.

De asemenea daca ai card poti cumpara online xbox live gold. Daca nu poti sa iei de la altex este varianta de 3 luni si de 12 luni http://www.altex.ro/xbox-live-gold-card-12-luni-xbox-one-360

P.S. Sa stii ca la unele jocuri primesti un cod pentru xbox live gold de o saptamana, doar la unele, de exemplu eu am primit la Call of Duty Ghost si la PES 14

2 răspunsuri:
| Ella3794 a răspuns:

Daca nu platesti nu-l mai poti folosi nu-i problema.

| bubunaruto12 explică:

Va multumesc nu sunt obligat sa cumpar acum sunt usurat dar nu stiu cui sa-i dau funda...