| xGamerZ212 a întrebat:

Salut TPU, dacă ma joc cu telefonul în husa, se poate suprasolicita?
E vorba de p30 pro
Husa nu e foarte strânsă sau groasa, de silicon.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Telefonul se suprasolicita si incinge si daca sta afara, fara husa, fiind pericol de explozie si foc de la suprasolicitare.
Telefoanele nu sunt facute sa te joci pe ele, ci sa vorbesti, sa trimiti mesaje, eventual sa vizionezi 1-2 vido-uri scurte de 2-3 minute. Tot ce suprasolicita telefonul il incinnce si te pune sub risc de explozie.

https://assets.hongkiat.com/......phone4.jpg

https://www.arsis.ro/......ma_67.html

cauta pe google "victim phone explosion" si vei vedea cati oameni sunt raniti, mutilati sau morti, din cauza ca nu asculta mesajele de avertizare ca telefoanele nu pot fii suprasolicitate, fiindca exista risc de explozie.

| Frank51 a răspuns:

Se poate suprasolicita și fără husă.

| xGamerZ212 explică (pentru Frank51):

Un p30 pro nu am văzut

| PainTech a răspuns:

Nu ar trebui sa se supraincalzeasca.

| Legion7X a răspuns:

În concluzie, jocurilè în excess suprasolicită telefonul. Dacă te joci de 10 până la 13:00 zi de zi s-ar putea să îl duci la service.