| ZaharescuCostin a întrebat:

TPU. Dacă mă pun pe bloc, unde este antena 5G, pot prinde 2Gbps download?
Adică viteza este dată de distanță. Și de obstacolele din jurul nostru.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Este adevărat că vei avea viteză mai bună lângă antenă; dar și radiațiile ei vor fi mai mari.

| PainTech a răspuns:

Depinde de cate persoane sunt conectate la antena, de cat de performanta e antena respectiva și cât de încărcat e sistemul.

Ceea ce e sigur e ca fix lângă antena vei avea viteza mai mare decât la o distanță mai mare.

| RAY a răspuns:

Doar daca telefonul tau poate recepționa 5g in caz contrar nu