| Zuzumilk26 a întrebat:

Daca mai bag 2 ventilatoare in aceasta carcasa o sa aiba un flux bun de aer? https://www.pcgarage.ro/carcase/inter-tech/thunder-black /

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, o să ai un flux mai bun dar asta nu o să producă minuni in funționarea pc-ului

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, ci o sa aiba un flux prost. Cum le bagi pe alea doua? Unde? O sa ai doua care baga si doar unul care scoate? Eventual ala al sursei pe linga cel din coada? In principiu ar trebui maxim unul de admisie in fata, in zona SSD/HDD. Asta daca tot te maninca si nu ai ce face. Ai facut niste teste serioase si ai vazut ca ai cumva temperaturi prea mari? Ma indoiesc...

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Placa video maxim 69 grade și procesor 40-50-55 cam asa

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Ambele fiind temperaturi excelente. Vrei musai sa ai galagie in plus?

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu vreau sa am gălăgie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Atunci nu mai pune ventilatoare in plus, eventual scoate ala care a venit pe carcasa si pune doua silentioase, unul pe intrare in fata si unul in spate pe iesire. Maxim 1000 rpm sau ceva BUN de 1200.