| Alex1249 a întrebat:

Daca modez playstation 3 si imi cumpar un joc origilal il pot juca online fara niciun risc de a fi banat?

Răspuns Câştigător
| CameliaMaria a răspuns:

Da il poti juca, dar daca il modezi atunci iti pierzi garantia la el.

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că poți să-l joci online.

| Alex1249 explică (pentru OnuOnulică):

Si exista riscu sa fiu banat?

| OnuOnulică a răspuns (pentru Alex1249):

Riscul de a fi banat rămâne indiferent dacă îl modezi sau nu.

| sltlp a răspuns:

Uite un raspuns de la un om care stie ce vorbeste:
1. Nu ai cum sa modezi tu, in caz ca sperai asta.
2. DUpa ce ai modat, riscut sa te baneze online e tot ala fie ca ai joc original sau pirat.
Prin urmare, cel care a spus: "Riscul de a fi banat rămâne indiferent dacă îl modezi sau nu." nu are habar ce vorbeste. Consola modata are niste modificari apeland la modificarile facute inca de la pornire(prin syscall). Alea raman acolo, si normal ca daca sunt verificate la un anumit moment ai sanse sa iei ban.