| Stargoz a întrebat:

Dacă pen Windows 10 imi iau un antivirus, ala de la Windows mai ruleaza? Adică dacă sunt protejat de un alt antivirus, Windows Defenfer-ul mai e activ adica mai verifica aplicatiile si site-urile pe care le accesez?

Răspuns Câştigător
| Protegent a răspuns:

Cand instalezi un antivirus, Windows Defender-ul va fi oprit automat. Il vei mai putea folosi ulterior pentru scanari, dar el nu va mai fi activ, ci antivirusul pe care il instalezi va fi.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Poti seta Windows Defender sa scaneze ocazional. Asa vei avea protectie dubla.

| flixbuster a răspuns:

Nu si nu.