| Costi21FTW a întrebat:

daca prieteni mei pe skype ma aud din cand in cand intrerupt e de la internet sau de la Microfon?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pe internet - Skype - apar deseori intreruperi, se intampla chiar si sa fie nevoie de oprirea si refacerea conexiunii.

Vocea ta (si microfonul) o poti testa cu linia de testare a Skype-ului (Echo Sound).
E recomandat ca la setari - sunet - microfonul sa fie bifat la amplificare automata, respectiv sa vorbesti la microfon de la distanta cat mai mica (recomandat mai putin de jumat de metru).

1 răspuns:
| Dante30 a răspuns:

Salut, posibil sa fie ambele, dar depinde.
Ai putea sa suni pe cineva pe messengerul facebookului si sa intrebi persoana respectiva daca te aude intrerupt. Daca nu, atunci e de la internet.
Depinde si daca esti pe wifi/cate persoane sunt conectate la wifiul tau si eventual daca cineva are obiceiul de a downloada frecvent cate ceva.