| anonim_4396 a întrebat:

Daca punem un film pe DVD si file-ul.srt (adica subtitrarile) pe acelasi DVD (aceste 2 file-uri ((filmul.mkv si subtitrarile.srt)) fiind separate), vor aparea subtitrarile daca vrem sa ne uitam la acel film, bagand DVD-ul in player-ul televizorului?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da, dacă și numai dacă fișierul.srt are numele identic cu cel al filmului; De exemplu:ai un film la care îi zice Terminator.mkv și un fișier.srt cu numele terminator.srt.Acest film nu va afișa subtitrarea dacă fișierul.srt nu are numle identic cu cel al filmului și anume Terminator(așa cum am scris). Sper că ai înțeles ideea happy. Succes

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Multumesc! happyhappyhappy

1 răspuns: