| lombardi a întrebat:

Daca reinstalez windows xp si vreau sa nu se stearga ceva din partitia E atunci asa procedez ca nu ma ating la formarea partitiilor de acea partitie nu? Deci umblu doar la C, pe ala il formatez il sterg, si pe E ramane totul salvat? Stiu bine?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate. Cand reinstalezi dai la driver options si ii dai format numai la partitia c:\. Nu stergi toate partitiile. Ar fi bine sa copii ce ai acolo pe E:\ pe un stick sau DVD-uri. Pastrarea partitiilor duce si la pastrarea virusilor.

| TOTO54 a răspuns:

Fortmatezi C-ul folosind metoda FAT de preferat si fara optiunea QUICK(pentru o formatare mai buna)... apoi windows xp automat cum a terminat formatarea continua cu instalarea ...sau de fapt tu selectezi instalarea xp pe C: si apare intrebarea aia daca vrei sa lasi C: nemodificat sau sa il formatezi, apoi dand sa formatezi, dupa formatare el continua cu instalarea automat.

| alexdodo5000 a răspuns:

Deci tu vrei sa reinstalezi wondows xp.
Ve putea alege daca sa stergi tote partitiile sau doar cele care doresti.
Windoswul este instalat in C, daca reinstalezi windowsul C instantaneu se schimba cu windowsul dorit.
Si da poti sa schimbi numai C si E (sau F, D ce ai tu) nu se mai schimba ri ramane la fel