| GoodLuck15 a întrebat:

Daca schimb sursa si fac un wire management bun in carcasa, temperatura procesorului va scadea semnificativ sau doar o scadere minora de pana la 2-3 grade in full load?

Răspuns Câştigător
| HLucian a răspuns:

Salut. Sursa o schimbi doar daca e slaba sau ventilatorul este stricat. Daca carcasa iti permite sa faci un wire management bun..il poti face, crede-ma ca ajuta. Si nu uita sa il cureti de praf si de ce nu sa-i adaugi un ventilator in plus. Dar ca sa-ti raspund, da, temperatura va scadea. Nu iti pot spune exact cu cat.dar va scadea. Merita sa incerci. Sper ca te-am ajutat. Funda?

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

0,1 grade.

| Cristian_Capitanoiu_2000 a răspuns:

Nu te prea ajuta scade cam cu vreo 5 grade in full load