| Neimp a întrebat:

Dacă scot brusc laptopul din priză, adică fără să-l închid de la windows ( adică atunci când apare „ windows recovery error " ) se pot strica piesele din el ( componentele fizice ) sau se strică doar windows-ul?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil, deoarece atunci cand laptopul se inchide corect (aici ma refer sa-i dai shut down din start) mai intai isi inchide toate procesele si fiecare componenta in mod corect.iar cand il scoti din priza..toate se opresc brusc, iar atunci cand pornesc ai ocazia sa se dea peste cap...cum ai porni masina la -25, 30 de grade fara sa-i incalzesti motorul...doar ca aici e in alta ordinewinking

| GabiLeonte2 a răspuns:

Nui o problema dar nici bine nu este sa scoti de odata poate afecta placa de baza sau altceva vorba aceea "graba strica treaba "