| Aleeex13 a întrebat:

daca vreau sa-mi iau o placa video Gtx 1050 cum imi dau seama ca se potriveste la mine?

Răspuns Câştigător
| FordMustang a răspuns:

1. Instaleaza CPU-Z, este gratis, acest program iti va da o lista cu toate compenentele din pc de cat sunt, model, serii etc. Vezi modelul de placa de baza si cauti pe internet compatibilitatea slotului de la placa video cu placa video pe care vrei sa o cumperi.
2. Scoti placa veche si compari mufa de intrare in placa de baza cu cea noua ( cauti poze pe net )

| Aleeex13 explică (pentru FordMustang):

Nu prea ma pricep frate

Răspuns utilizator avertizat