| LoveIsLove4Ever a întrebat:

dau funda. am instalat windows 7 SP1 azi si nu pot sa instalez yahoo messenger. imi spune install unsuccessful si cand il lansez primesc o eroare : "could not load resource DLL". acelasi lucru se intampla si cand instalareaare succes, imi da exact aceiasi eroare, am incercat si cu un installer standalone dar tot aceiasi eroare. ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Ce varianta instalezi? Incearca asta.
Du-te in directorul de instalare al lui Yahoo mess. C:\program files\yahoo... si vezi daca ai 2 fisiere "default.reg" si
"intl.reg". dublu click pe fiecare si YES.
Incerci din nou.
Daca nu merge, du-te aici si descarca una din variantele 1-3 (sunt portabile).
Dezinststalezi pe cel din calculator:
(te duci la userul "BlueMe")
http://forum.softpedia.com/topic/889821-cannot-load-resource-dll-messenger/

2 răspunsuri:
| bilopart a răspuns:

Nu sa copiiat cv de pe cd la instalare, reinstaleza un sistem de operare de pe un cd care nu e zgariat!

| Eiccjsjdijcdj a răspuns:

Daca mai ai un pc si un stick da-i copy instick apoi bagi stickul in pc te duci la stick click dreapta pe yahoo messenger si copy inchizi, te duci pe ecran si paste(poti sa iei tot folderul la copy stick pentru siguranta si ii dai paste in program files). Bafta!:
)