| LoveIsLove4Ever a întrebat:

dau funda. cumva contul meu si al tatalui meu de yahoo sau legat si el primeste emailurile mele si eu nu le primesc pe ale lui, el are windows 8.1 si mentionez ca niciodata nu m-am logat pe yahoo de pe laptopul lui, vazand ca el primeste toate mailurile mele mi-am schimbat adresa de yahoo dar cumva si noua mea adresa sa legat de contul lui si acum primeste iar toate mailurile mele. din ce cauza se intampla asta? va rog sa ma ajutati, mailurile mele apar pe contul lui si dat faptul ca niciodata nu m-am logat pe yahoo de pe pc-ul lui cumva a aparut adresa mea de mail cu parola cu tot in lista de conturi de pe aplicatia yahoo mail. sunt sigur ca nu imi stie parola contului de ce sa inatmplat asta si cum pot sa remediez lucrurile. va rog ajutati-ma

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se pot lega conturile numai daca iti stie parola. Incearca sa pui una pe care sa nu ti-o stie. Eu, de exemplu, am cifrele din anul nasterii amestecate cu primele litere de la nume si prenume. Din acestea una este semnul exlamarii (!) in loc de 1 si o litera mare ( de exemplu; M de la Marin dar p de la Popescu este mica). Deasemenea, cand iesi din contul tau nu uita sa debifezi acolo la "tine minte ID-ul meu si parola" si "Sign in automat".

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Salontanul):

Singura problema e ca emailurile de pe cotul nou ii apar lui in contul lui ( emailurile pentru gamers_republic23@yahoo.ro apar in contul lui ) aia e problema. am schimbat si parola si tot asa se intampla

| Public22 a răspuns:

Vezi ca poate ati bagat amandoi la email alternativ adresele voastre

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Public22):

Nici eu nici el nu avem email alternativ crying

| Public22 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Atunci nu stiu ce sa zic, o fi facut taticul ceva ca sa vada ce iti trimit baietii. laughing

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Public22):

Nu se pricepe deloc la pc-uri, s-ar putea sa fie o eroare yahoo?

| Public22 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Da, se poate.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Hmm, cred ca este o problema de la ei. Ai incercat sa-i contactezi?

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Z3R0H0uR):

Nici nu stiu cum. imi poti da adresa lor de contact?

| Z3R0H0uR a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Adresa cui?! Niste detalii mi'ar trebui. yahoo, gmail?

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Z3R0H0uR):

O adresa a celor de la yahoo unde pot sa le scriu despre problema asta si ei sa o citeasca si sa o rezolve

| Z3R0H0uR a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Presupun ca este contact@yahoo.com!