| MihaiNabul a întrebat:

Dau funda.
Detin urmatoarea configuratie:
Ryzen 3 2200G
2 x 4gb Ram Kingmax
1 x hdd Toshiba 1bb
1 x Mobo Gigabyte A320M S2H V2
1x Sursa alimentare Tacens Mars Gaming MPII550 550W,
Si doresc sa imi achizitionez o placa video.
Am gasit o Placa video XFX Radeon RX 580 GTS XXX, 8GB la pretul de 550 RON + Garantie 6 luni [ Pe un site de SH si Refurbished]. Ce parere aveti? Ar face bottleneck? Ce parere aveti?
Merita sa cumpar o placa video SH cu garnatie 6 luni? [ Garantie oferita de site.]

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nou nouță, e aici:

https://www.emag.ro/......D67GTDBBM/

și poate mai scade in vinerea neagra!

| MihaiNabul explică (pentru sierra1):

Stiu ..Am de ales intre XFX Radeon RX 580 8gb Second Hand sau ASRock Radeon RX 570 Phantom Gaming X, 4GB

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut,e ok.Procesorul nu o sa faca bottleneck la aceasta placa video.