| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a întrebat:

De cand am cumparat laptop-ul(2 ani) ma confrunt cu o problema.Imi apare mereu o bara de cautare "cuvintele" din pagina, nu de cautat informatii.Acea optiune de la orice browser in care daca va duceti in menu la chrome de exemplu aveti find....Aceasta bara apare peste tot,daca inchid browser-ul imi apare la my computer,nu mereu apare,doar cand vrea el dar este foarte enervant deoarece cand incerc sa scriu ceva apare acea bara si ma impiedica,scrie in ea si cauta cuvintele din pagina respectiva si drept urmare o ia razna. Daca stiti vreo solutie va rog,am incercat si cu alte windows-uri
; xp, 8 si la fel.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inchide fereastra din x-ul din dreapta sus. Vezi in Setarile de la browser(cele trei liniute orizontale) ce extensii ai activate.

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 explică (pentru darrio2007):

Daca-i dau x apare din nou si din setarile browser-ului sunt pe default...

| darrio2007 a răspuns (pentru Georgian_Daniel_Feraru_1997):

Scoate de pe default.

| dannyel86 a răspuns:

Pune un printscreen (imagine a ecranului) sau fa o poza cu problema respectiva. Incarca imaginea pe imgur si da-ne linkul, sa vedem exact cu ce te confrunti. Poate fi un toolbar instalat suplimentar si pe care il elimini din lista de programe din Control Panel sau poate fi o setare activa din Windows care trebuie ascunsa (in "My Computer", sus la "View", "Toolbars". Poate acolo ai ceva legat de "Search" care poate fi debifat).
Verifica mai intai lista programelor instalate in Windows.

| dannyel86 a răspuns (pentru Georgian_Daniel_Feraru_1997):

In partea dreapta a zonei pe care ai incercuit-o iti apare un x, prin care, banuiesc, poti inchide acea casuta de cautare sau ce-o fi. Eu nu folosesc Google Chrome, ci Mozzila si Opera, dar ma pot documenta pe problema ta, daca situatia nu se rezolva prin acel x. Tind sa cred ca e de la Chrome si se poate ascunde numai din setarile lui.

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 explică (pentru dannyel86):

Nu este de la browser, apare si la celelalte ca am incercat, acum am debifat eu cv. pe aici, sper sa nu mai apara.Revin daca nu se rezolva.

| dfeel a răspuns:

Salut,
doua chestiuni de lamurit:
1. ce laptop folosesti?
2. fa un printscreen ca sa vedem despre ce fel de bara e vorba.