| Tataru22 a întrebat:

De cand am cumparat laptopul g50-45(Lenovo) cu componente doar amd, in jocuri, mai exact heroes of the storm, gta 5 imi apare ca jocurile folosesc placa integrata amd radeon r4 in loc sa o foloseasca pe cea dedicata amd radeon r5 si nu stiu cum sa le inversez fara sa umblu la bios sau sa dezinstalez driverul placi video integrate sau dedicate.

Răspuns Câştigător
| Mary012 a răspuns:

Nu dezactiva driverul placi integrate ca o sa se dezactiveze si cea dedicata! Eu am un laptop cu placa video nVIDIA si placa integrata Intel HD Graphics. Cand am dezactivato pe cea de la Intel s-a dezactivat si Nvidia.Recomand sa intri in driverul placi video dedicate si sa bifezi ceva in genul : la manage 3D setings sa bifezi la global setingh placa ta dedicata!

| Tataru22 explică (pentru Mary012):

Nu am aceasta setare, am facut update la soft si nu mai gasesc ceva setari...
O alta solutie ai?

| Mary012 a răspuns (pentru Tataru22):

Trebuie sa fie ceva pe acolo! Stiu ca AMD e diferit nu stiu oricum din driver e chestia!