| ionut2014 a întrebat:

De cateva ora au inceput sa nu imi mearga castile,chiar daca inainte imi mergeau! Pe telefon imi merg perfect,nu am probleme, dar pe Leptop nu se aude nimic cand le conectez! Puteti sa ma ajutati va rog? Cum pot face sa mearga din nou castile pe PC?
Leptopul se numeste Sony Vaio VPCEH! Please help me! Dau funda mare!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Problema e de la laptop.Verifică daca cumva nu ai pus volumul pe mute. Dacă nu e pe mute și nici în boxe nu se aude, restarteaa calculatorul, da restart nu stand by.
Dacă nici așa nu merge du-l la garanție să îți schmibe chipset-ul audio că s-o dus.
Și ce dacă e laptop nou.E Sony Vaio și totul e posibil.
Am pron și laptop-uri noi nouțe cu chipsetul audio defect din fabrică, deci orice e posibil.Succes

2 răspunsuri:
| V1p3raaa a răspuns:

NU este din vina castilor ci a leptopului asa am patit si eu dar la telefon trebuie schimbata mufa de la laptop

| ionut2014 explică (pentru V1p3raaa):

Mufa nu este stricata sau ceva de genul... leptopul este nou... nu vorbi aiurea daca nu stii rezolvarea problemei