| NicoleMo12 a întrebat:

De cateva zile am o problema la microfon.De fiecare data cand incercat sa il folosesc se aude un bazait puternic.Am incercat sa imi schimb castile si tot acelasi lucru.Cred ca este de la calculator dar nu stiu ce sa fac. Ceva idei?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Vezi daca mufa este bagata cum trebuie daca nu e posibil sa fie de la cablu incearca sa misti de el cand bagi mufa sau eventual sufla in microfon ca si cum ai sufla praful, am patit si eu si la mine a mers.

| Jurasim a răspuns:

Poti incerca si varianta ca atunci cand conectezi un dispozitiv audio sa ii verifici driverii daca sunt toti innstalati corespunzator sau daca cumva unul nu functioneaza; din:
My Computer/ This PC (depinde ce versiune de windows ai, dar tot acolo ajungi) -> properties -> device manager; poate trebuie actualizati, dezinstalati si reinstalati din nou; ti ii reinstaleaza automat windows-ul dupa ce i-ai dezinstalat daca apesi pe Action -> Scan for hardware changes.