| MihaelaDart a întrebat:

De câteva zile îmi tot vin "prieteni" de pe Instagram pe Facebook. De menționat că nu am trecut linkul meu de pe Facebook acolo. Cum mă găsesc? Mie nu îmi place acest lucru și vreau că prietenii de pe Instagram sa nu mă găsească pe Facebook.

Răspuns Câştigător
| Legendarydk a răspuns:

Da, ori iti faci alt cont, fara sa te conectezi cu Facebook-ul, ori stai asa

5 răspunsuri:
| Legendarydk a răspuns:

Nu trebuie sa ai link-ul acolo, Instagram-ul este detinut de cei de la Facebook.

| MihaelaDart explică (pentru Legendarydk):

Nu mi-am pus nici un link de la profilul meu de Facebook si tocmai ca ma gasesc. Oare sa aiba vreo legatura cand mi-am creat contul pe Instagram prin conectare Facebook? sad

| MPersephone a răspuns (pentru MihaelaDart):

Da, are legatura.Plus ca totul e conectat acum. Am fost odata la un salon si aveam nr de telefon al frizeritei. Si cumva Facebook a inceput sa mi-o puna in sugestii, chiar daca aveam doar nr si ea nici nu cred ca stia cum ma cheama. Nu mai e nimic privat.

| RAY a răspuns (pentru MihaelaDart):

Logic ca da, ei vad ca ai cont si pe Facebook, creaza cont nou prin gmail

| MihaelaDart explică (pentru Legendarydk):

Mulțumesc pentru informație. Am preferat să-l șterg. Data viitoare mă înscriu cu e-mailul de la Gmail sa nu mai am astfel de probleme.