| Arthiom a întrebat:

De cateva zile "internetul" meu e cam slab si nu stiu de ce. Adica in timp ce navighez pe pagini, ori se deconecteaza, ori imi arata ca e conectat dar google chrome imi spune ca nu poate gasi paginile. Si uneori cand vreau sa reconectez internetul imi spune ca modemul a raportat o eroare.(tin sa mentionez ca am internet de la RDS/RCS, cand m-am abonat prima oara la ei pentru internet am primit un modem negru, cand aveam acel modem nu existau probleme de genul asta, navigam pe pagini fara probleme, fara erori, fara lag sau freeze. Acum 2 ani au venit de la rds si au schimbat acel modem negru cu unul mai mic, alb AccEOC21 scrie pe el. De cand am acel modem, am inceput sa primesc uneori erori la conecatre, insa in ultima vreme se intampla ceea ce am zis in primele randuri. Nu stiu daca e de la vantul puternic care a batut cateva zile peste stalpi, sau/si de la cablul care atarna de vreo 2 saptamani pe strada de la un stalp la un bloc.) Intrebarea mea este, pana sa ajung sa schimb modemul, e posibil sa remediez problema asta prin update la net framework si la placa de internet? Va rog ajutati-ma(de obicei ma pricep la propleme de genu asta da acum chiar nu stiu ce sa fac), DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Ai parola la el ( de vecini)? dacă da încearcă cu alt modem, dar cel mai bine suna la ei și spumele ca ai probleme

| Arthiom explică (pentru Sarcopt):

Normal ca am parola.