| SpykeMaSt3r a întrebat:

De cateva zile nu imi mai merge sunetul pe PC! Intr-o zi aveam chef sa ascult muzica, iar cand am dat sa pornesc muzica nu se auzea (am un sistem home cinema conectat la pc in AUX prin cablu rca)... si am zis sa probez si cu castile, dar cand imi conectez castile la PC incep sa bazaie ca si cum ar fi o albina in ele. Acum sistemul nu mai merge prin AUX deloc (am probat de pe un mp4 si de pe telefon si nu merge), dar pe radio/usb/dvd merge, deci numai AUX s-a stricat. Am reinstalat si windows-ul si tot nu merge. Eu am placa audio onboard si cred ca s-a ars, deoarece acum nu o mai recunoaste in dxdiag (vedeti screenshot)

http://img204.imageshack.us/img204/3276/asdaaw.jpg

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Dupa ce ai instalat windows xp, ai instalat si placa de sunet? posibil sa nu fie instalata nu neaparat arsa. instaleaza Drivers Genius si vezi daca iti gaseste placa audio si instaleaz-o.