| DJeduard a întrebat:

De cateva zile nu mai pot intra in mozila firefox sau in google chrome.Cand dau dublu click pe ele nu intra in nimic nu apare nici o eroare.Am scanat calculatorul cu un antivirus si mi-a gasit 40 de virusi. I-am sters si degeaba tot la fel face...Ce pot face? Sa i mai dau o scanare? Dati-mi voi detalii sau un antivirus cu care sa scanez...Dau funda
P.S nu vreau sa instalez din nou windows-ul

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca ai incercat complet, respectiv cu Malwarebytes' si cu reinstalarea.
Daca le-ai incercat pe amandoua si tot nu merg browser-ele atunci nu vad alta rezolvare decat reinstalarea sistemului de operare, s-ar putea ca virusii sa-l fi afectat.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarca si instaleaza Malwarebytes' Anti-Malware, dai Actualizare si apoi o scanare completa si stergi virusii gasiti.
Daca tot nu-ti merg cele 2 browsere atunci dezinstaleaza-le si apoi descarci si instalezi ultima versiune stabila din fiecare, de pe site-urile oficiale (13.0.1 la MF si 19.0... la GC). Succes si numai bine!

| DJeduard explică (pentru Ioandelasal):

Am incercat cum ai zis tu dar nu a mers mai ai alte sfaturi? Daca urmatorul sfat al tau functioneaza ai funda garantat!

| DJeduard explică (pentru Ioandelasal):

Pot face altfel incat sa nu dezinstalez si sa instalez windows-ul cum ar fi sa bag cd de la windous si sa dau reparare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru DJeduard):

Da, poti face si repararea, poate functioneaza.

| Ioandelasal a răspuns (pentru DJeduard):

Nu spui daca ai incercat complet, respectiv cu Malwarebytes' si cu reinstalarea.
Daca le-ai incercat pe amandoua si tot nu merg browser-ele atunci nu vad alta rezolvare decat reinstalarea sistemului de operare, s-ar putea ca virusii sa-l fi afectat.

| Sihastrul a răspuns:

Dezinstaleaza mozilla si crome, apoi reinstaleaza-le.