| mihaibaros69 a întrebat:

de catva timp sunt ingrijorat pentru ca de ceva timp calculator meu sta in 100% Procesor si 100% memorie de ce? tin sa mentionez ca l-am reformatat de vreo 3-4 ori

Răspuns Câştigător
| TheRGuy a răspuns:

Salut! Ai cumparat de curand o noua componenta pentru calculatorul tau?
Daca da, Procesurul si Memoria vor fii la 100% pentru ca nu suporta componenta respectiva.
Daca nu:
-elibereaza memorie din Driver-ul C
-inchide aplicatiile din fundal folosind Task Manager (click dreapta pe bara ne navigare, click pe task manager. Dupa ce s-a deschis task manager-ul, du-te la "Backgrund Proccess", care ar trebui sa fie sub "Apps". Dupa ce esti la Background Proccess, inchide aplicatiile de care nu ai nevoie.)
-proccesorul trebuie inlocuit

10 răspunsuri:
| Ax3LdeV a răspuns:

Recomand o reinstalare windows. Desi trebuie avut in vedere ce componente ai.

| David1331 a răspuns:

Intra la task manager și uită-te ce programe ai pe acolo și oprește programele pe care nu le folosești și nu ai nevoie de ele

| David1331 a răspuns:

Intra la task manager și uită-te la ce programe ai pornite pe acolo și oprește programele de care nu ai nevoie. Recomand sa cauți TutoriAle PC pe YouTube și o sa dai de canalul unui tip foarte de treaba și acolo are câte un tutorial pentru fiecare lucru în parte, inclusiv pentru problema ta

| mihaibaros69 explică (pentru Ax3LdeV):

Am 2 gb ram un Intel core duo de 2.80 ghz
am reinstalat windows-ul de vreo 3-4 ori si nu a functionat imi este frica sa nu am vreun miner prin calculator sad

| Ax3LdeV a răspuns (pentru mihaibaros69):

Ctrl alt del si vezi ce proces ocupa cel mai mult, pc tau este foarte slab as recomanda 4 gb minim

| LPCTSTR a răspuns:

Simplu, schimba hdd-ul sau ssd-ul.
Insa mai bine iti iei un alt calculator sau laptop daca il folosesti pentru office, sau penrru sarcini usoare.

| gabicoo a răspuns:

O scanare antivirus ai facut?

| mihaibaros69 explică (pentru LPCTSTR):

Am 11 ani ma joc cs 1.6 si samp in 30 fps rolling on the floor)))

| Xairyx a răspuns (pentru Ax3LdeV):

Reinstalarea sistemului de operare nu e intotdeauna o solutie, deoarece exista anumiti virusi programe malware care se instaleaza automat in mbr si atunci reinstalarea os. uluieste inutila. Spun asta pentru ca el a spus ca l.a reformatat dejade cateva ori.

| Ax3LdeV a răspuns (pentru Xairyx):

Formatezi cu un linux. ex: iei un stik pui gparted live si dai formatare la sectoare