| fff27 a întrebat:

de ce am pink ul 80 in cs go am intrat pe site ul celor de la rds la testeaza ti viteza si eu aveam acolo pink ul 11

Răspuns Câştigător
| vidiinho a răspuns:

Pentru ca atunci cand tu faci speedtest, automat te conecteaza la cel mai bun si cel mai apropiat server, in cazul tau, RDS-Romania (Bucuresti), daca serverul de csgo pe care joci nu se afla in zona romaniei....ci la distanta mare, cum ar fi Suedia, Finlanda, Spania, Franta, e si normal sa nu mai ai acelasi ping, acesta creste implicit cu distanta.

2 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Ce zici ca ai? Pink-ul? Cu green-ul si brown-ul cum stai, tot pe la 80?

| TheRealFantasy a răspuns:

Ce e ala pink? Poate te referi la ping.

https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Ping

Ce legatura are ping-ul de pe site-ul lor cu cel din go?
Depinde de server, unde este locatia din care este gazduit (hostat) in mare parte, apoi poti considera pachetul tau de internet.