| AlexGTX2 a întrebat:

De ce calculatorul meu face un zgomot cand il opresc(doar cand il opresc)? Nu il am de mult timp ( de vreo 3 luni). La inceput sunetul nu prea imi facea probleme,dar a devenit din ce in ce mai enervant. Mentionez ca atunci cand il pornesc sau in timpul folosiri nu se aude numic, dar cand il opresc scoate un bazait enervant.Ce ar putea fi?
PS: O sa va dau configuratia pc-ului, poate v-ati intalnit si voi cu problema :
-Placa de baza : Gigabyte H61M-S1
-Intel pentium g654 2.90 GHZ
-HDD de 500 gb
- 4 GB RAM
-Nvidia Geforce GT610, 1 gb

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai probabil sursa e cea care iti scoate sunetul respectiv ca un tiuit.

https://www.youtube.com/watch?v=RTfsPCbF9hA

| AlexGTX2 explică (pentru Intruder19):

Da sursa era de vina.Ea scotea sunetul ala enerveant.Multumesc

4 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Ai garantie la el? daca da, sa il repare ei, posibil hardu sa fie problema, daca trece garantia va trebui sa scoti tu bani din buzunar

| ismailanight a răspuns:

Poate a adunat mult praf si ventilatorul sau alte piese incep sa se infunde cu praf. Daca l-ai luat de 3 luni cred ca e in garantie, asa ca du-l la ei la reparat. Daca nu ai garantie, deschide-l si scutura-l de praf.

| gabrielxxl a răspuns:

Daca cumperi piese de calculator de la Pcgarage foloseste voucherul asta 7VL2WRI4 pntru a avea un discount