| IonutX197 a întrebat:

de ce calculatorul meu se mai blocheaza dintr-odata si isi revine peste cateva secunde si cateodata se mai aude si un sunet rarait asa de parca ai trage cu mitraliera laughing) si mai patesc sa se auda in interiorul unitatii ca un fel de supapa nu stiu, parca vrea sa-si dea un restart in momentul cand se blocheaza si nu poate se aude ca un fasait, se opreste, incepe iar fasaitul si se opreste... Ce o avea?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pare sa fie problema la hard disk, care se tot opreste si re-porneste.
Poate fi de la mufa /distribuitorul de alimentare care nu face bine contact, dar poate fi si hard disk-ul de vina (cu defect de contact pe placa electronica).
Daca problema persista, in curand se poate defecta hard disk-ul, chiar iremediabil.

| IonutX197 explică (pentru Bula):

Cred ca ai dreptate, e de la hard disk...

7 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Probleme cu HDD-ul. Zgomotul ăla ca de mitralieră e de la HDD. Ori e prea încărcat, poate necesită o defragmentare, sau e prea vechi și deja e obosit. Verifică-l dacă nu cumva a făcut bad-uri.

| Andersen2k18 a răspuns:

Te poti duce la service pc sa vezi ce are.Desi eu cred ca ori e o problema la ventilatoriul pc-ului ori hardisk-ul

| IonutX197 explică (pentru Andersen2k18):

Cred ca hdd-ul ca eu de unde imi cumpar componente pentru pc cam da multe tepe...

| MiyukiChan a răspuns:

Unitatea e plina de praf probabil. Incearca sa o mai cureti din cand in cand happy

| IonutX197 explică (pentru MiyukiChan):

Am curatat-o de atatea ori.