| tyberyiu a întrebat:

de ce cand instalez un nou driver la placa video dupa ce isi da restart ramane ecranul negru? plizzz HELP

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Intra in modul "safe mode" apasand tasta f8 inainte pornirii sistemului de operare. Dupa ce intrii in safe mode dezinstaleaza driverul pe care l-ai instalat, si cauta ultima versiune. era bine sa ne fii zis ce placa video ai si ce windows.

| tyberyiu explică (pentru laurentiu80):

Pai si cum il dezinstalez pentru ca ramane negru nu vad nimic ..precizez ca este un laptop Acer si cand l-am cumparat avea instalat win 7 si am cd-urilen pentru windows RECOVEry alea si placa video nVIDIA ge force g105m windows 7 pe 64 biti

| albertdexter a răspuns (pentru tyberyiu):

Daca ai reusit te rog spune-mi si mie ca si eu patesc la fel.

4 răspunsuri:
| zelgne a răspuns:

Inseamna ca driverul nu e bun, si contactul dintre placa de baza si placa video se pierde sau nu este complet, cauta mai multe drivere, vezi la producator pe site, poate este un update ceva.

| albertdexter a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu si nu stiu ce, sa fac