| ReSpawn17 a întrebat:

De ce cateodata laptopul se blocheaza? nu mai pot misca mouse-ul nu mai pot face absolut nimic si ca sa revina la normal trebuie mereu sa il restartez,i-am facut scanari si nu are virusi, ce trebuie sa fac ca sa nu se mai blocheze?

Răspuns Câştigător
| Assu53 a răspuns:

Iti voi spune pe scurt big grin, ai ft multe programe inutile instalate in el, inclusiv addonsuri dinacelea de iti apar sus in browser happy mai ai multe procese care ruleaza fara folos si il suprasolicita, toate aceste programe iti umplu memoria ram si il fac sa mearga ft greu si chiar sa se blocheze happy. Cum au zis ei ca se incinde si se inchide si iti trebuie cooler nou, nu e adevarat, nu iti trebuie cooler nou ci doar sa te duci la service sa til curete bine de praf si sa iti schimbe pasta termoconductoare de la procesor happy aceasta pasta se duce de regula dupa cativa ani si trebuie inlocuita, mai ales la laptopuri happy

12 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Sunt mai multe posibilitati.
1.Dai un restore.
2.Verfica temperaturile.
3.Memoria ram pe duca(asta verfici cu windows memory diagnostic)
4.Placa video pe duca.

| Rëndark a răspuns:

Ingheata imaginea de la placa video. E defecta placa video.

| Azµre a răspuns:

Ai verificat temperaturile? Vezi temperata, apoi u nreinstall la windows mai face așa.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Posibil de la placa video

| RecKinul a răspuns:

Nu stiu care sunt performantele laptopului tau(CPU si memorie Ram), oricum uitate in Task Manager la performante, daca CPU(procesorul) se apropie de 100% e normal sa se blocheze. In acest caz mai opreste din aplicatiile care sunt active in acel moment.

| FailL a răspuns:

Iti trebuie un cooler nou si bun. laptopul se incinge si nu mai functioneaza daca nu este ventilat cum trebuie.

| Ghergel a răspuns:

Este din cauza windowsului bagati alt windows...

| mihaela997 a răspuns:

Asa patesc si eu cateodata dar ca sa nu se mai inchida trebuie sa nu acoperi locul ala unde iese aer pentru ca ala e aer cald si se incalzeste

| mihaela997 a răspuns (pentru mihaela997):

Si daca si atunci se mai inchide trebuie sa il duci la cineva sa il desfaca si sa il curete de praf

| ReSpawn17 explică:

Ingheata imaginea si uneori cand ma uit la diferite videoclipuri cand ingheata imaginea se aude in reluare.Nu cred ca este de vina placa video, merge foarte bine, nu se incalzeste foarte tare niciodata, la jocuri nu am nici o problema.

| mihaela997 a răspuns (pentru ReSpawn17):

Asa am patit si eu

| Stefanescu_Mircea_1994 a răspuns:

Daca il ti foarte multe ore deschis si ti se incinge cooler-ul, se poate bloca. Cel putin mie mi s-a intamplat la fel cu laptopul vechi.