| Gion3334 a întrebat:

.. de ce mi se inchide pcul random si imi apare chestia asta? Ce sa fac? :D http://imgur.com/a/lBXHd

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

De ce nu precizezi windows'ul? 7, 8, 10?
Poate sa fie din cauza unui virus, in cazul asta scaneaza cu un antivirus
Poate fi din cauza unor drivere corupte, in cazul asta ai putea verifica manual fiecare driver sa vezi daca are conflict si daca e ultima versiune sau ai putea folosi un driver-update-tool ca DriverDoc si el va face treaba pentru tine.

O solutie ar fi sa folosesti windows system restore, sa te duci inapoi in timp cand problema nu exista.
1. Click Start
2. Scrie ''System Restore''
3.Click System Restore din rezultate
4.Introdu parola in caz ca ai una
5.Verifica si alege un restore point.

Ai putea de asemenea sa folosesti System File Checker. O sa caute fisiere corupte si o sa le inlocuiasca.
1.Start
2. Scrie '' command''
3. Click 2 pe command prompt si alege run as administrator
4. Dupa ce apare fereastra neagra, scrie sfc /scannow si apasa enter
5. Asteapta

Inca o solutie ar fi sa instalezi toate update la windows.
1.Start
2.Scrie update, apasa enter
3.O sa apara o fereastra, daca vreun update este disponibil, apasa install updates.

Ar putea fi de la Hard Driver Corruption
1.Start
2.scrie command si apasa click 2, run as administrator
3. In fereastra neagra scrie chkdsk /f, apasa enter
4.O sa verifice hard'ul.

SAU, ai putea reinstala windows'ul. Vino inapoi cu rezultate dupa ce ai incercat cele de mai sus.

| Gion3334 explică (pentru N0xEterniS):

Windowsul e 10 enterprise (sau ceva de genul ) Totusi iti multumesc foarte mult pentru raspuns. O sa incerc! big grin

1 răspuns: