| CosminMC a întrebat:

de ceva timp am si eu o problema cu eroarea "Display driver AMD has stopped responding and has recovered" eroarea a aparut de cand am instalat alt windows, precizez ca inainte aveam windows 7 home premium 32bit dar era windows original, adica cumparat.Dar eu am vrut windows 7 ultimate asa ca am descarcat windows 7 ultimate dar nu original,dupa net...
Dupa ce l-am instalat, i-am instalat driverele, i-am facut update. Dupa observ ca tot aveam eroarea de mai sus si e stresant fiindca ma scotea la 2-3min dintr-un joc sau eram pe un browser tot asa se intampla.Eu m-am gandit ca e de la placa video,asa ca am dus-o la curatat,am curat, dar mi s-a spus ca nu e de la placa video sau de la altceva. Dupa m-am gandit ca s-ar putea sa fie de la windows, ca inainte de a instala altu dupa net nu aveam eroarea asta pe windows-ul original. Am instalat si windows 8 si windows 8.1 si windows 7 ultimate, profesional, acum am home basic si tot asa imi face..De la ce credeti ca e?
Dau funda! Va rog sa imi spuneti daca stiti.

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Ok atunci daca windowsu nu este original anuleaza updates la el din services. Si sterge drivaru care il detii acum si cauta altu direct depe sitesu oficial al placi video. Daca nici asa nu merge atunci este ce ti-am zis mai sus mai devreme ca la placile Ati sunt mici probleme asa apar la ele. Si in cazu asata ti-as recomanda Nvidia

8 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

In general la placile ati radeon apare aceasta problema probabil drivarele de la ele sunt stabile numai daca ai windowsu original. Inca ceva importanat sa te intreb. Tu ai lasat updates pornit la windows? Windowsu tau acesta care il ai instalat este activat cumva?

| CosminMC explică (pentru itsoft):

Da,e activat windnows update

| CosminMC explică (pentru itsoft):

Da,e activat

| K0sti a răspuns:

Drivere!

| CosminMC explică (pentru K0sti):

Am instalat si driverul care il am original, tot asa a facut..Am instalat si ultimu driver, deagaba, am incercat si cu driverul mai vechi si tot la fel.

| K0sti a răspuns (pentru CosminMC):

Atunci ti se trage din windows. Ceva lipseste! NetFramework ai?

| CosminMC explică (pentru K0sti):

Am NetFramework 4.1

| K0sti a răspuns (pentru CosminMC):

Eu cred ca driverele nu sunt cele care trebuie!

| itsoft a răspuns (pentru CosminMC):

Ok atunci daca windowsu nu este original anuleaza updates la el din services. Si sterge drivaru care il detii acum si cauta altu direct depe sitesu oficial al placi video. Daca nici asa nu merge atunci este ce ti-am zis mai sus mai devreme ca la placile Ati sunt mici probleme asa apar la ele. Si in cazu asata ti-as recomanda Nvidia