| Ionuţ_Sebastian_2000 a întrebat:

De ceva timp,cand pornesc Pc,imi apare o eroare:
Reboot and Select proper Boot device
or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key
Pentru inceput am crezut ca este ventilatorul,l-am schimbat si tot aceeasi problema,am schimbat si hardul,tot aceeasi problema,am reformatat windowsul si cand da sa apara sistemul de operare imi intra tot setupul. L-am curatat de praf,l-am facut luna sperand ca aceasta va rezolva problema,am schimbat si cablurile HDD si bateria dar tot acea problema, am dat Load Setup Defaults dar tot aceeasi problema, din cate am auzit din BIOS ar fi aceasta problema.
Ma puteti ajuta? !

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Bios la meniul BOOT si selecteaza ca prima optiune HDD-ul tau.
Pentru a intra in BIOS (restarteaza calculatorul) in functie de diferitele placi de baza se intra apasand una din tastele: Dell/Delete, F2 sau F10, in cazul in care nu esti sigur poti sa le apesi si pe toate o data. Salveaza schimbarile cu F10 si iesi din Bios. Vezi daca mai apare mesajul!

2 răspunsuri:
| VirtualKnight a răspuns:

Nu iti fa griji, nu este nimic grav. Exact aceasta eroare o am si eu.Trebuie doar reinstalat Windows-ul.

| Ionuţ_Sebastian_2000 explică (pentru VirtualKnight):

L-am reformatat dar cand il reformatez ma baga inapoi la setup si daca scot CD din unitatea optica tot eroarea aia mi-o da.