| mihaitzanikca1999 a întrebat:

de ceva timp ma gandesc la un " proiect " si anume un GoPro/ camera de filmat facut acasa, am mai multe telefoane stricate de la care pot extrage camera foto/video (sau aparate foto ), cer ajutorul cui ma poate indruma spre un site cu componentele necesare pentru a crea aceasta unealta, sau poate un specialist in robotica dispus sa ma ajute happy as vrea sa creez ceva mic, compact happy multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Ce ceri tu acolo sunt cunostinte avansate de electronica digitala + o basculanta de scule si ceva ani de experienta. Nu poti face camerele acelea sa functioneze precum o camera web (o conectezi la usb si gata) Daca nu vrei sa renuti la idee iti recomand raspberry pi + modul pi camera. O sa coste ceva, dar gasesti tutoriale video despre cum sa faci asta.

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

E imposibil, de oarece nu poti obtine acasa precizia si indemanarea celor ce lucreaza asa ceva in fabrica laughing

| mihaitzanikca1999 explică (pentru DaniTDCI):

Obiectivul meu nu este sa obtin calitate