| boNNeR a întrebat:

De ceva timp nu imi merge sunetul mi-am cumparat o placa de baza noua si are placa de sunet incorporata toate driverele sunt instalate dar cand dau la sound >- playback nu imi apare speakers imi apare numai digital audio(S/PDIF) ce sa fac sa imi apara speakers si sa imi mearga boxele.DAU FUNDA! :d

4 răspunsuri:
| boNNeR explică:

Singurul raspuns care ma ajuta e cel al lui guner voi restul sunteti pe langa subiect am spus clar ca placa de sunet e incorporata cu placa de baza..nu am cum sa o scot..si la asta tu cu eneable si alea aela ti-am zis ca nu imi apare speakers acolo esti chior mai astept raspunsuri multumec happy

| guner2001 a răspuns:

Ce OS folosesti? Daca folosesti Windows atunci inseamna ca ai dezinstalat un program din calculator care te lasa sa folosesti boxele.N-ai ce face, trebuie sa reinstalezi Windows-ul.Ca sa iti dau un exemplu, la mine programul se numeste "SoundMAX". Stiu pentru ca si eu l-am sters ca prostu si m-am dus la cineva specializat si mi-a zis ca trebuie sa-mi reinstaleze Windows-ul.Imi pare rau ca ti s-a intamplat asta, dar chiar trebuie sa-ti reinstalezi Windows-ul.

| zoof a răspuns:

Scoate placa de sunet si bag-o inca o dat, daca nu mereg incearca cu alt driver inti sugrez 3DPCHIP...cu acest program poti da update la toate componentle pcwinking... sper ca te-am ajutat

| robert1591 a răspuns:

Daca ai Windows 7/8/8.1 da click dreapta pe iconita de sunet de pe taskbar apasa Playback devices. Acolo fa click dreapta si da click pe show disabled devices, daca apare asa ceva "Speakers" cu diabled, fa click dreapta si da enabled.