| Xanderr a întrebat:

de ceva vreme ma chinui si nu stiu cum sa imi apara profilul de Instagram in cautarile de la google, precizez ca am destui urmaritori peste 5k. Daca imi caut numele nu apare niciun rezultat.Am prieteni care au sub 100 urmaritori dar totusi reusesc sa apara in rezultatele google.

1 răspuns:
| Atrielle a răspuns:

Poti sa verifici daca te-a indexat botul de la google scriind in google:
Exemplu: site:http://damexemplu.com
Daca nu apari atunci poti incerca sa-ti faci cont pe Google Webmasters si sa dai submit manual la URL de la Instagram. Nu am testat cu URL de Instagram, doar cu blogger.com si a mers.

Bafta!