| iknweverything a întrebat:

De ceva vreme mi se încălzește extrem de rău laptopul, adică ajunge la 96 grade când nu rulează nimic, nu fac absolut nimic pe el și lucrează foarte greu și lent.Ese posibil sa fie o problema cu praful din ventilator? Menționez ca nu l.am mai curatat de mult timp. Ar ajuta o pasta termoconductoare? Și ar fi mai bine sa.l duc la service? Dacă da, la ce preț ajunge repararea și curățirea?

2 răspunsuri:
| MortalX a răspuns:

Laptopul tau trebuie curatat de praf si pasta termoconductoare trebuie schimbata, insa mai bine il duci la un service (nu ar trebui sa coste mai mult de 100 de lei)

| MooN204 a răspuns:

Procesorul daca se incalzeste f. mult se blocheaza, iar daca stii cum se pune pasta termoconductoare(care cea mai ieftina e 5 lei sau ceva de genu`) e chair bine, daca curesti laptopul de praf e si mai bine, si in loc sa schimbi procesorul, care el nu rezista mult (difera de model), mai bine pui 5 lei si iei o pasta + ti-l cureti