| Koalamrr a întrebat:

Salut TPU
de curând am achiziționat un Samsung full hd smart tv și L am conectat la internet printr un cablu de la router la tv
menționez ca și pc ul era conectat la internet la fel printr un cablu tot de la router și când am intrat pe net pe tv mi a aparut niște reclame " P@rn@"
bănuiesc ca o fi de la pc căci e cam virus și pe el îmi apar astfel de reclame
va rog ajutați ma

Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

S-ar putea sa fie ip-ul tau inregistrat undeva de asta ti-a apartu pe tv, pentru ca nu are legatura cu pc-ul, deoarece nu te-ai conecatat de la pc la tv, iti recomand sa schimbi ip-ul, cum faci asta? Daca ai ip dynamic, scoti din WAN cablu de la router, resetezi ruterul, lasi asa putin, apoi introdu din nou cablu in ruter, faci setarile si asa ai alt ip, iar in cazul in care ai ip static, cred ca trebuie sa suni la furnizorul de internet si sa soliciti schimbarea ip