| kadzee a întrebat:

Salut tpu.De curand am instalat si eu windows vista dar nu ma pot juca nimic si nici driverul audio nu merge va rog sa ma ajutati configuratia mea este:
768mb RAM
ATI Radeon 300/550/1050x series
AMD Sempron 2.00 GHZ
sunet:Realtek audio HD

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu inteleg ce cauta windows vista pe configuratia aia. Aia e configuratie de windows xp. Cat despre driver, afla ce placa de baza ai, exact.

| robert35 a răspuns:

Exista 2 posibilitati windowsul sa nu fie butat cum trebuie pnt ca lipsesc anumite fisiere si a doua varianta daca ai net ancearca driverscaner o sati scaneze ce drivere ati lipsesc serialul se scrie manual la driverscaner nu copy si paste ancerca asa daca nu o sa-ti mearga windowsul este de vina

| njohn a răspuns:

Ii slaba configuratia pc-ului tau, pentru vista trebuie sa ai minim 1gb de ram, cat despre jocuri ii varza windows vista, pentru jocuri xp sp3