| PuținConteazăNumele a întrebat:

De curand am luat un virus, si anume win32brontok, am descarcat malwarebyes si am dat o scanare care a durat cam o ora. Dupa am dat un restart si virusul nu disparuse. Cum pot sa scap de el? Din cauza lui am si multe erori, imi merge pc-ul foarte greoi. Am frecventat niste site-uri xxx si cred ca de acolo l-am luat. Deci cum pot scapa definitiv de el? Ofer funda multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Klandestin a răspuns:

Nu mai ai cum sa scapi de el!
Doar daca refaci windows-ul, nu te mai chinui, o faci degeaba.

5 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Trebuie sa faci o reformatarea a windows-ului. E usor de facut, cauta pe yt daca nu stii cum se face. Numai ca o sa pierzi tot ce ai pe PCm dar e un pret mic ca sa scapi de virus. Si iti trebuie si o versiune a windowsului pe CD, si data viitoare pune-ti un nativirus sau ceva ca sa nu mai patesti asta.

| PuținConteazăNumele explică:

Viteza la net : http://www.speedtest.net/result/5124383549.png
Am windows xp, 512 ram, amd sempron 3000+ 1. 8ghz

| StarWars148 a răspuns:

Instalează AVG! E cel mai bun!

| doctorandus a răspuns:

Cu asta http://download.bitdefender.com/rescue_cd/latest/

si cu asta: http://www.eset.com/int/support/sysrescue/

De preferinta le arzi pe un calculator curat si pornesti calculatorul infectat de pe ele (deci nu pornesti Windows). Trebuie sa fii conectat la internet.

| PuținConteazăNumele explică (pentru Klandestin):

Am reinstalat windows-ul si acum totul e ok! big grin