| HyperX a întrebat:

De curând am o problema cu PC-ul meu.Ieri mi-am instalat niste update-uri care mi-au fost cerute de Windows 7.Azi dimineața am pornit PC-ul si mia apărut ecranul negru.Nu pornește BOOT menu nu pornește nimic.Am scos bateria de pe placa de baza si am bagat-o înapoi si tot nimic.Am apăsat F12 (sa apăra BOOT Menu)si tot nimic.Nu pot sa pornește BOOT menu așa ca nu pot să-mi fac alt Windows.Va rog ajutațima!

15 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Dar f2 merge? ai acces la bios? Daca da, poti intra in bios si la tab-ul boot poti schimba ordinea in care booteaza

| HyperX explică (pentru WxRo):

Nu.Să-ți explic. Când pornesc PC-ul ecranul e negru.Am încercat la alt monitor si la fel..tot negru. Când apas F12(la PC-ul meu asta e boot menu) nu se întâmpla nimic...

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns (pentru HyperX):

E hardu vina.schimbal

| WxRo a răspuns (pentru HyperX):

Faptul ca ai scos bateria e ok dar nu rezolva problema.
Cauta exact modelul placii de baza.Cu acel model cauti pe google asa : model placa de baza + clear cmos. Este o chestie un pic mai delicata ce necesita schimbarea unui jumper pe placa de baza, deci ai mare grija.

| HyperX explică (pentru Smecher_Nuti_1999):

L-am schimbat si tot aceeași chestie

| HyperX explică (pentru WxRo):

Explicami pls.Nu stiu modelul de placa de baza.

| HyperX explică (pentru WxRo):

Am găsit ce zici tu dar asta doar o sa reseteze setările BIOS la cele din fabrica.Eu nu am nevoie de asta.Pur si simplu pornesc PC-ul si ecranul este tot negru. Am încercat hard-ul la alt PC si merge doar in Safe Mode.Am făcut tot ce am văzut pe net si nimic din ce am văzut nu a mers.Deci acest site e ultima speranță.

| WxRo a răspuns (pentru HyperX):

Instaleaza speccy de aici : http://www.piriform.com/speccy
Il deschizi si apesi pe motherboard. Acolo o sa ai un nume/cod ..si il scrii aici

| HyperX explică (pentru WxRo):

Unde sa-l instalez? Ca nu merge PC-ul.-_-

| WxRo a răspuns (pentru HyperX):

Nu poti sa te uiti la ea? scrie deasupra slotului pci-e modelul

| HyperX explică (pentru WxRo):

Bine bine am găsit modelul acum trebuie sa fac ceea ce arata dintr-un video? Daca nu găsesc pentru placa mea?

| WxRo a răspuns (pentru HyperX):

Ok, in ecranul acela negru ce se intampla daca apesi ctrl+alt+del?

| HyperX explică (pentru WxRo):

Absolut nimic.Nu se întâmpla nimic.Nici cu alte butoane (ALT-F4; F1-12; etc.)

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Incearca cu alt windows.de exemplu 8, 8.1 daca nu buteaza cd-ul deloc e o problema cu hardul e ceva problema hardware (daca nu vrea cu instalarea unui nou wind incearce de la cineva cu un hard pe unitate ata numai cat il adaptezi vezi daca merge sa nu fie altceva )

| HyperX explică (pentru Smecher_Nuti_1999):

Nu pot instala nici un Windows pentru ca nu se deschide BOOT Menu.