| SeMMaKa a întrebat:

de curand calculatorul meu nu mai porneste
Si la asta ma refer cand apas pe butonul de power nu mai vrea sa porneasca, in schimb se aud 4 beepuri care se repeta la fiecare 5 sec. alaturi de un beculet rosu ce clipeste. sursa nu e arsa(am verificat-o) nici placa se baza, cred, deoarece ledurile de pe ea se aprind
Ventilatoarele Se invart cam 1-2 secunde dupa care se opresc...
Cum rezolv?
Multumesc!
Dau funda

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Te duci la service!

| gelu1970 a răspuns:

4 beep scurte: eroare in temporizatorul sistemului

| SeMMaKa explică (pentru gelu1970):

Ce înseamnă asta? cum rezolv? Apropo placa de baza este HP, iar bios-ul este ''compaq"
Multumesc.

| gelu1970 a răspuns (pentru SeMMaKa):

Nu-mi multumi. primul raspuns ce l-ai primit e pe aproape.
K0sti ti-a dat raspunsul corect, deoarece nu cred ca te pricepi la aceste lucruri.

| DryIce a răspuns:

Verifica rami sa nu faca scurt si restul mufelor la hard si dvd-uri, ventilatoare.