| mitza97 a întrebat:

De curand mi-a ajuns in pc un virus care imi tot instala tot felul de programe, chestii, imi ingreuna pornirea pc-ului, facea probleme la jocuri si multe altele. Dar curand am observat ca am si alte probleme ca: la un timp de cateva minute dupa ce pornesc calculatorul, imaginea imi ramane blocata si nicio comanda nu merge. Daca dau restart nu se mai aprinde monitorul. Am incercat sa reinstalez windows-ul dar mi a dat aceeasi eroare si cand il instalam. O rezolvare? Mulțumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

DEscarcă AdwareCleaner apoi fă un scan descarcă și MallwareBytes și fă un scan și elimină virușii.
Ar fi bine să ai instalat și Kaspersky Total Security.

| RAY a răspuns:

Nu are cum virusul sa intervine cand instalezi un windows asa ceva e sf, posibil ai un pc antic care e in coma si e pe moarte sau windowsul care il instalezi e piratat nu ma mir

| n1n1o a răspuns:

Sal, ai o problema de HARDWARE, incearca sa scoti bateria de bios 10 min si apoi faci un clean install de windows (adica stergi tot de pe HDD).

| PisicaBogdan19 a răspuns:

Descarca noton security-scan-carantina-si iti sterge fisierul/virusul