| adiedge a întrebat:

Salut TPU
De curand mi-am achiziotionat un Canon EOS 500D, si nu are jack pentru microfon extern.
pot sa fac ceva? eu m-am gandit la un adaptor dar nu stiu daca merge.
Multumesc.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Adaptor la ce?!? dacă nu are mufă de microfon extern... asta e! Nu ai ce-i face, din păcate. Eventual poți înregistra separatsunetul pe un aparat audio sau PC, cu „clac" de sincronizare la început de filmare și mixezi pe urmă la montaj, cu un program de editare a/v.