| PapanasFluturas a întrebat:

De curand mi-am adus PC-ul la setarile din fabrica, sistemul de operare fiind Windows 8(nu 8.1) si nu l-am actualizat si nici nu o sa il actualizez,deoarece vreau sa mearga cat mai bine. Dupa cum bine stiti, in pagina de start este deja prevazut skype.Sunt conectata la internet,merge tot,si presupun ca din moment ce a fost adus la setarile din fabrica,ca si cum ar fi fost instalat atunci, skype este deja la ultima versiune.Insa,mie imi spune 'conectarea la Skype nu a fost posibila. Uneori internetul se confrunta cu probleme si este inactiv.Asigurati-va ca internetul functioneaza si incercati din nou. -Reincercati- Tot nu functioneaza? Puteti cauta o versiune mai noua de skype in -Magazin-.' Si nu imi merge.Am incercat si cu cel de pe internet,l-am descarcat, si nici la acela nu merge.Imi spune ca nu este internet.Cine ma ajuta?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Intra in pagina skype si il descarci. il instalezi si il folosesti.
cel preinstalat in windows 8 da probleme multor utilizatori.

| PapanasFluturas explică (pentru gelu1970):

Dupa cum am spus, am incercat si cu acela.Nici ala nu merge.

| gelu1970 a răspuns (pentru PapanasFluturas):

Folosesti proxy?
ce antivirus folosesti?

| PapanasFluturas explică (pentru gelu1970):

Scuze dar de abia acum am reintrat aici.Pai era preinstalat windows defender si mcaffee l-am dezinstalat.Proxy nu nu folosesc din cate stiu rolling on the floor))