| Zaharia_Mihai_1997 a întrebat:

De curand mi-am luat o placa video Nvidia GeForce GT 6600, am conectat placa si a mers am bagat driver-ul si dupa i-am dat restart si acum cand incerc sa il aprind din nou ramana blocat dar el merge se aude sunetul asa cum porneste un calculator dar nu am semnal...si nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma.
Multumesc, dau Funda!

Răspuns Câştigător
| bugativeyRO a răspuns:

Cel mai probabil driver-ul e incompatibil cu windows-ul... Daca ai 7 incearca sa intrii in Safe mode - poate reusesti; daca nu, reinstall windows sau alta placa video...

10 răspunsuri:
| bugativeyRO a răspuns:

"De curand" se mai vand asa ceva laughing? oricum, presupun ca ai luat-o second hand ca ma indoiesc ca se mai fabrica, fiind produsa in anul 2004. Cand pornesti calculatorul, iti apare vreo imagine pe ecran, ceva, orice? sau nu apare nimic?

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru bugativeyRO):

Da apare, se incarca si partea cu windows-u si ramane blocat dar sunetul se aude...

| bugativeyRO a răspuns (pentru Zaharia_Mihai_1997):

Ramane blocat dupa ce trece de partea cu incarcatul windows-ului ( spre ex daca ai xp dupa ce termina cu loading-ul; intelegi tu )? sau in timp ce se incarca?

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru bugativeyRO):

Cateodata in timp ce se incarca si cateodata dupa ce se incarca

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru bugativeyRO):

Ai skype ceva sa vorbim?

| bugativeyRO a răspuns (pentru Zaharia_Mihai_1997):

Scuze, dar nu

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru bugativeyRO):

O sa incerc maine faza cu driver-ul, multumesc oricum poftim o fundita magica laughing

| bugativeyRO a răspuns (pentru Zaharia_Mihai_1997):

Mersi dar nu era chiar un raspuns de funda laughing

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru bugativeyRO):

Nu conteaza, esti singurul care mi-ai raspuns big grin

| bugativeyRO a răspuns (pentru Zaharia_Mihai_1997):

Cel mai probabil driver-ul e incompatibil cu windows-ul... Daca ai 7 incearca sa intrii in Safe mode - poate reusesti; daca nu, reinstall windows sau alta placa video...

| Zaharia_Mihai_1997 explică:

Cu placa integrata merge*